Debata Oxfordzka

Patriotyzm to anachronizm

30 października 2018 r. Szkolny Klub Debat Oksfordzkich w II LO przygotował kolejną już debatę, tym razem tezą było stwierdzenie "Patriotyzm to anachronizm". Debatę zaszczycili swoją obecnością Pani Aurelia Stępień, kierownik Wydziału Oświaty, Pani Katarzyna Arciszewska-Stępień, Dyrektor II LO, zaproszeni wraz z opiekunami uczniowie szkół powiatowych oraz uczniowie II LO. Debata odbyła się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Warto nadmienić, że II LO (koordynatorem tego projektu jest J.Kosalla, która jednocześnie opiekuje się Szkolnym Klubem Debat Oksfordzkich) uczestniczy także w programie "Szkoła Młodych Patriotów" Studium Prawa Europejskiego.
Mówcy strony PRO ( Kasia, Arek i Mikołaj) starali się przekonać do swojego stanowiska oponentów czyli stronę CONTRA ( Zosia, Jakub i Konrad). Dyskusja była bardzo gorąca, wiele osób z publiczności zgłaszało swoje uwagi, pytania czy opinie.
Ostatecznie znaczną różnicą głosów wygrała strona CONTRA, a najlepszym mówcą debaty został Jakub Wieczorek z klasy ID.
J.Kosalla