Dzień Różowej Wstążeczki 2017

Razem przeciw rakowi piersi

Dzień Różowej Wstążki 2017 - razem przeciw rakowi piersi.

10 czerwca już po raz 20. odbędzie się finał kampanii AVON kontra Rak Piersi, której celem jest uświadamianie Polek, że rak to nie wyrok, a jego wczesne wykrycie pozwala na pełne wyleczenie.
W tym roku Dzień Różowej Wstążki to pełen atrakcji piknik rodzinny łączący edukację z relaksem, który odbędzie się na warszawskich Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego. Wydarzenie to poprzedzają liczne inicjatywy na terenie całego kraju, podejmowane przez firmę AVON , która od 1998 roku prowadzi takie kampanie. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do tej kampanii. Uczniowie wszystkich klas II brali udział w zajęciach i warsztatach na temat „Samobadania piersi”, których celem zdobycie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz świadomość, jak ważna jest profilaktyka i zdrowy styl życia.
Sylwia Artuna
Specjalista pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania