IV Kozielska Jesień Kardiologiczna

Medycyna naszą pasją

Dnia 19 października o godzinie 16.30 w Pałacu w Większycach , w ranach współpracy z Polsko-Amerykańską Kliniką Serca w Kędzierzynie-Koźlu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni na IV Kozielską Jesień Kardiologiczną.
W wydarzeniu uczestniczyliśmy z ogromną radością , podekscytowaniem oraz zaangażowaniem. Konferencja została poświęcona:
- stanowi opieki kardiochirurgicznej w województwie opolskim , która została poddana analizie przez konsultanta wojewódzkiego dr.n.m Władysława Plutę
- nośnikom w rozpoznawaniu i leczeniu zawałów serca - omówionym w prezentacji przez profesora Marka Gierlotka
- analizie wytycznych ESC2017 zaprezentowanej przez dr.n.med Andrzeja Westera
- przypadkom klinicznym - STEMI zaprezentowanym przez dr.n.med Janusza Prokopczuka
- prezentacji przedstawionej przez pana Tomasza Brzostowicza pt." Ostry zespół wieńcowy nie jedno ma imię"
Zaproszenie na tę uroczystość dostarczyło każdemu z nas potężną dawkę motywacji oraz wiary, że nasze marzenia dzięki ogromnej pracy mogą się spełnić. Ciężko zapomnieć o tak ważnym momencie, dlatego będziemy go wspominać jeszcze przez bardzo długi czas, a możliwe, że nawet przez całe życie. Było to niezwykłe doświadczenie, a każdy omawiany temat okazał się niewiarygodnie intrygujący. Spędziliśmy tam kilka godzin, jednak samo wydarzenie pochłonęło nas tak bardzo, że każdy spędzony tam czas okazałby się zbyt krótki. Konferencja, w której mieliśmy okazję uczestniczyć była niepowtarzalna. Jeśli ktoś czuje, że medycyna jest jego pasją i czymś co go interesuje, to na pewno chociaż raz w życiu powinien w czymś takim uczestniczyć.