Lekcje wyjazdowe

Uczymy się nie tylko w szkole

22 października - klasa IE – wycieczka do Katowic z bardzo urozmaiconym programem:
- spacer w totalnych ciemnościach, ukazujący codzienne życie osób niewidomych,
- jump city - WF w nietuzinkowej formie
- muzeum śląskie - nowoczesne, ogromne miejsce historii i kultury głównie Górnego Śląska.

23 października – klasa IG – wycieczka – Wycieczka niespodziewanie wyrwała uczniów ze szkolnych ławek, aby śladem Sokratesa mogli przepytać przechodniów na wrocławskim rynku co to jest filozofia i czym jest sens życia, zobaczyć piękny gmach Uniwersytetu (niektórzy tam wkrótce zagoszczą) i wreszcie odwiedzić Secret Room i tam zrozumieć na czym polega wspólne działanie, jaką ma moc - otwiera zamknięte drzwi. A na deser niezwykle integracyjna podróż pociągiem, czyli wesołe dreptanie na małej powierzchni.

24 października – klasa IA - założeniem wycieczki było zwiedzanie radiostacji w Gliwicach i udział w lekcji muzealnej na temat " prowokacji gliwickiej". Drugim punktem wycieczki były zajęcia w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, gdzie odbyły się warsztaty o tolerancji, akceptacji, powodach i skutkach dyskryminacji.