Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Z FUNDACJĄ WYCHOWANIE DLA POKOJU

Od 2006 roku na mocy postanowienia Zgromadzenia Generalnego ONZ 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. W tym roku zrealizowaliśmy wspólny projekt z Fundacją Wychowanie dla Pokoju dzięki inicjatywie Pani Prezes Aleksandry Droni - absolwentki II LO. Podczas spotkania z uczniami klas pierwszych i drugich w ramach Festiwalu HAT NOT HATE zaprezentował się m. in. szkolny chór. Wykonywane utwory oraz wystąpienia Pani Prezes skłaniały do dyskusji i głębokiej refleksji na ten niezwykle ważny we współczesnym świecie temat.Festiwalowi towarzyszyła wystawa fotografii, plakatu oraz wspólne tworzenie malowidła na płótnie. Zaangażowani uczniowie oraz nauczyciele otrzymali ręcznie wykonane na drutach i szydełku czapki z logo HatNotHate.