Od ucznia do młodego europejskiego lidera

Warsztaty kulinarne

29 lutego odbyły się warsztaty kulinarne w ramach realizacji projektu europejskiego „Od ucznia do młodego europejskiego lidera”. Grupa naszych projektowych Master Chefów, dowodzona przez instruktora pana Marcina Zaczka, z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem zrealizowała to niezwykłe projektowe zadanie kończące cykl zajęć przygotowawczych przed naszym wyjazdem do słonecznej Portugalii. Gościny tej wyjątkowej podróży po kuchni portugalskiej udzielił ZS nr 1, który użyczył nam profesjonalnie wyposażonej pracowni gastronomicznej. Dziękujemy!!!
W menu były tradycyjne dania kuchni portugalskiej: przystawki, zupa z chorizo - CALDO VERDE, danie główne – PULPETY Z BACALHAU. No i oczywiście uwielbiany nie tylko przez Portugalczyków deser - PASTEIS DE NATA – babeczki z budyniowym nadzieniem.
Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że ich talenty i możliwości nie znają żadnych granic!
Barbara Warzecha i Alina Pietrzykowska