Odrobina egzotyki

Wizyta wolontariuszy z AIESEC

W dniach 19.06.2017 – 23.06.2017 r. gościliśmy w naszej szkole trzy wolontariuszki z międzynarodowej organizacji AIESEC. Nasze studentki – Amber (Chiny), Jessica (Chiny) oraz Sandra – Lui (Hong Kong) podczas ciekawych prezentacji w języku angielskim opowiedziały naszym uczniom o życiu w swoich krajach – o ich ciekawej historii, kulturze, języku, kuchni oraz życiu na uniwersytecie. Dziewczyny podczas swojego pobytu zostały ugoszczone przez trzy uczennice z naszego liceum: Biancę, Hanię (z klasy II C) oraz Kingę (klasa II D), które zapewniły dziewczynom wiele atrakcji ( w tym nie zabrakło również kulinarnej przygody wspólnego przygotowywania ruskich pierogów). Oprócz zajęć prowadzonych dla naszych uczniów, studentki miały okazję odwiedzić Publiczne Przedszkole nr 26 w Kędzierzynie-Koźlu, a także zobaczyć zamek w Mosznej, wspiąć się na wieże zamkowe i usłyszeć coś niecoś na temat tajemniczej historii tego przepięknego miejsca. Po wizycie w zamku nastąpił czas na relaks – czyli piknik przed zamkiem.
Wizyta zagranicznych gości wniosła odrobinę egzotyki w nasze szkolne mury, a także zapewniła ciekawe zajęcia - i to nie tylko językowe w ten ostatni już tydzień nauki w liceum zamykając w bardzo oryginalny i interesujący sposób rok szkolny 2016/2017.