Osobliwości świata fizyki

Uczniowie wzięli udział w 3 wykładach z pokazami doświadczalnymi w ramach cyklu „Osobliwości świata fizyki”, dzięki którym mogli usystematyzować swoją wiedzę z zakresu fizyki a także poszerzyć ją o nowe treści oraz oglądnąć ciekawe doświadczenia. Zajęcia przygotowane były w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. Projekt skierowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i miał na celu popularyzowanie nauki.
Seans obejmował wykłady o następującej tematyce:
- „Elektromagnetyzm wokół nas”
- „Fizyka na wakacjach”
- „ Ciepło, zimno, gorąco, mróz”
Prezentacje i doświadczenia związane były z prawami fizyki, eksperymentami naukowymi z zakresu zjawisk elektromagnetyzmu a także temperatur, z jakimi mamy do czynienia z laboratoriach i w kosmosie. Wykorzystano znajomości praw fizyki w niecodziennych sytuacjach.
Zajęcia były bardzo ciekawe, wykłady usystematyzowały wiedzę uczniów, a także wniosły nowe treści. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów przeprowadzone doświadczenia.