Paleciak

Szkolna świetlica otwarta

W dniu 19 września 2019 roku nastąpiło uroczyste otwarcie pięknego miejsca wypoczynku dla uczniów II LO. Urządzenie świetlicy stało się możliwe dzięki datkom zebranym na styczniowym Balu Charytatywnym, wpłatom sponsorów oraz ciężkiej pracy grupy rodziców. Uroczystość otwarcia zaszczycili swą obecnością Starosta Powiatu Pani Małgorzata Tudaj, Wicestarosta Pan Józef Gisman i Pani Aurelia Stępień - kierownik Wydziału Oświaty. W obecności zaproszonych gości oraz uczniów Pani Dyrektor Katarzyna Arciszewska-Stępień wręczyła medale Przyjaciół II LO zasłużonym rodzicom jako wyraz podziękowania za ich serce i pracę na rzecz uczniów szkoły. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwo Małgorzata i Adam Albin, Edyta Nowak-Jasek i Andrzej Jasek, Jacek Król, którzy ogromnie zaangażowali się w organizację świetlicy oraz Państwo Elżbieta i Zenon Maślonowie, którzy od wielu lat wspierają szkołę umożliwiając uczniom rozwój talentów i pasji artystycznych.
Wszyscy zgodnie przyznają, że nasza świetlica jest piękna i zachęca do zażywania odpoczynku! Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania!

Zachęcamy również do lektury listu, który Pani Małgorzata Albin wystosowała do uczniów w imieniu Rady Rodziców:
Droga Młodzieży!

W dniu wczorajszym otworzyliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi ze Starostwa oraz Panią Dyrektor Katarzyną Arciszewską-Stępień "Paleciaka". Dziś chciałabym Wam opowiedzieć jak powstał sam pomysł a w konsekwencji gotowy projekt miejsca, który w zamyśle miał być Waszą oazą, w której znajdziecie czas na pogaduchy z przyjaciółmi, na wyciszenie, na naładowanie bateryjek, na tzw. Chillout:)

Wraz z początkiem roku szkolnego 2016/2017 na spotkaniu Okrągłego Stołu zastanawialiśmy się nad celem balu charytatywnego. Zgodnie uznaliśmy, że jest konieczność powstania miejsca, w którym czulibyście się jak u siebie i z którego moglibyście korzystać każdego dnia:)

Powstał zespół (rodzice i nauczyciele), który zorganizował przepiękny bal charytatywny, na którym zebraliśmy około 7 tys zł.
Na kolejnym Okragłym Stole przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z osobami, które zgłosiły się do zaprojektowania "Paleciaka" przedstawili wizję tego, jak chcieliby aby to miejsce wyglądało.

W maju 2017 przystąpililiśmy do działania:)
Pierwszym etapem było uporządkowanie sali przeznaczonej na Waszą "chilloutownię"(tak roboczo nazywaliśmy to miejsce). Kilkoro Rodziców zajęło się usuwaniem instalacji elektrycznej, której w sali nr 7 było mnóstwo z uwagi na to, iż była to sala informatyczna.
Po usunięciu niepotrzebnej instalacji przyszedł czas na pomiary, zakup materiałów oraz konkretną i ciężką pracę. Wyburzono ściankę i przestawiono ją w inne miejsce, dzięki czemu uzyskaliśmy dodatkowe metry:) Wygładzono ściany i pomalowano je na neutralne, jasne kolory aby dodać temu wnętrzu świeżości. Zakupiono skrzynki i zorganizowano palety, z których powstać miały modne meble. Garstka zaangażowanych w ten projekt Rodziców w okresie wakacji składała, malowała i kompletowała materiały dekoracyjne aby z początkiem nowego roku szkolengo 2017/2018 i po ułożeniu nowej podłogi z paneli podłogowych można było już je ustawiać:)

Prace nad "Paleciakiem" trwały rok...od momentu powstania wizji po realizacje i uroczyste otwarcie tego miejsca. Koszt tej inwestycji oczywiście przerósł nasz budżet i zmuszeni byliśmy pozyskiwać w trakcie realizacji tego projektu kolejnych sponsorów, którym jesteśmy wdzięczni za każdą włożoną złotówkę. Pieniądze wpłacane na Radę Rodziców też stanowiły spory wkład finansowy.
Jak sami widzicie od pomysłu do realizacji długa droga...ciężka praca kilkoro zaangażowanych Rodziców, wsparcie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego zostało uwieńczone Waszym zachwytem i słowem "dziękujemy". Dla nas – ludzi zaangażowanych- to bardzo wiele...bo o to nam chodziło...o Waszą radość, uśmiech i zadowolenie.

Prosimy o jedno...szanujcie naszą pracę, zniszczone dłonie, wylany pot, nasz czas i serce włożone w to przedsięwzięcie. Dbajcie o to miejsce z należytą starannością...bo to Wasze miejsce na chillout:) .

Opowiadajcie Waszym Rodzicom o tym miejscu, niech wiedzą, że w II LO pieniądze wpłacone na Radę Rodziców oraz zaangażowanie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego w organizację bali charytatywnych przynoszą wymierne i widoczne efekty ( kącik rekreacyjny na zewnątrz-rok szkolny 2015/2016, "Paleciak" – rok szkolny 2016/2017), które umilają Wasz czas spędzony w tej szkole.

Rodzice z Rady Rodziców.