sukcesy naszych uczniów

Wiedza, sport, szachy

W ostatnich dniach nasi uczniowie zaliczyli udane występy na eliminacjach konkursów i zawodów.
W sobotę Paweł Dróżdż z klasy 3d zakwalifikował się, z trzeciego miejsca do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla. Finał odbędzie się w marcu w Gdańsku. Gratulacje należą się także uczestnikom finałów okręgowych czyli Dominikowi Kamińskiemu kl. IIID, Pawłowi Piaseckiemukl.IID, Jędrzejowi Irli kl. IC i nieobecnemu z powodu choroby Marcelowi Wróblewskiemu kl. IIID.

W niedzielę uczeń klasy 1A Adam Wróbel dzielnie walczył w finale VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Konkurencja okazała się bardzo silna. Ostatecznie zajął 14 miejsce na 25 uczestników, najwyższe z okręgu opolskiego. https://www.facebook.com/LOIIKK/videos/1038278959709186/

W poniedziałek 10 grudnia drużyna szachowa w składzie Dawid Szczyrba, Michał Sadowczyk, Bryan Gohla, Oliwia Jewtuch oraz Mateusz Goździk (r) wywalczyli 3 miejsce na mistrzostwach województwa, co daje im prawo udziału w Mistrzostwach Polski!

Tego samego dnia 4 uczniów II LO przystąpiła do finałowego testu Olimpiady Wiedzy o wartościach w sporcie oraz skokach narciarskich.
Uczestnicy mogli się spotkać z gościem honorowym. W tym roku był to mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.
Wśród osób nagrodzonych znalazła się uczennica z klasy 1B: Agata Marszałkiewicz.
Serdecznie gratulujemy.