Sukcesy uczniów

naukowe i sportowe

Z wielką przyjemnością informujemy, że w ostatnim czasie odnotowaliśmy kilka znaczących sukcesów w konkursach wiedzy i zawodach sportowych.
Uczeń klasy 3D Paweł Dróżdż zdobył tytuł finalisty zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla. Podczas kilkudniowego pobytu w Gdańsku Paweł miał również możliwość zwiedzania pięknego polskiego wybrzeża oraz uczestniczenia w spotkaniu z noblistą byłym prezydentam RP Lechem Wałęsą. Opiekunem naukowym Pawła jest p. Jadwiga Kosalla, podczas zmagań olimpijskich towarzyszył mu p. Bartosz Tracz.
Uczeń klasy 2D Kamil Grabiński zdobył awans do etapu centralnego Olimpiady Solidarności, niewiele punktów zabrakło drugiemu uczestnikowi etapu okręgowego Przemysławowi Hołobutowi - ucz. klasy 2C. Przygotowaniem uczniów do olimpiady zajmowała się p. Marzanna Gądek-Radwanowska przy wsparciu p. Jadwigi Kosalli.
Uczeń klasy 2B - Jakub Stawarz oraz Emilia Piątek z klasy 1B zakwalifikowali się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mózgu organizowanej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny. Uczniowie przygotowują się pod kierunkiem p. Renaty Dworaczek.
Do etapu finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej awans zdobyła uczennica klasy 2B Daria Warner. W zmaganiach na etapie wojewódzkim wziął również udział Konrad Wandrasz z kl. 1B.
Uczennica klasy 1B Anita Dziendzioł zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W konkursach religijnych opiekę merytoryczną nad uczniami sprawuje p. Angelika Gricman.
Milo nam również donieść, że męska drużyna piłki ręcznej reprezentująca II LO zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu pod wodzą trenera p. Marka Słoty..
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów i opiekunów. Jesteśmy z Was dumni.