Gra szkolna NIEPODLEGŁA

W piątek, 8 listopada w naszej szkole uczciliśmy Święto Niepodległości...ktoś może powiedzieć 8 a dlaczego nie 11 listopada...otóż to właśnie 8 listopada 1926 r. Marszałek Józef Piłsudski jako premier wydał okólnik ustanawiający ten dzień wolnym od pracy dla urzędników państwowych. Odtąd 11 listopada na placu Saskim w Warszawie Piłsudski dokonywał przeglądu pododdziałów, a następnie odbierał defiladę (po raz ostatni w 1934 roku).
8 listopada o 10.30 drużyny klas pierwszych rozpoczęły pierwszą Grę Szkolną NIEPODLEGŁA. Przed nimi stanęły trzy zadania: wykonanie plakatu "Polonia Restituta", test historyczny (tematyka to odzyskanie niepodległości i II RP) 0raz odczytanie zaszyfrowanej wiadomości (to zadanie miało nam przypomnieć dwia sukcesy polskich szyfrantów: złamanie kodu sowieckiego podczas wojny z bolszewicką Rosją i oczywiście...złamanie kodu ENIGMY!)
Najlepiej z zadaniami poradziły sobie klasy:
1 miejsce - I A w składzie:
1. Julia Rosenhof
2. Szymon Bar
3. Kamil Salich
4. Marek Zwarycz
2 miejsce - I B w składzie:
1. Marianna Osowska
2. Weronika Stychno
3. Daniel Ważowski
4. Paulina Cimienga
3 miejsce - I H w składzie:
1. Laura Mateja
2. Wirginia Gering
3. Wikoria Bazan
4. Józefina Zdrenka

Gratulujemy zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom (każda drużyna rozwiązała z sukcesem wszystkie zadania!)
Bardzo dziękuję też drużynie logistycznej z klasy IIC, dzięki której udało się sprawnie przeprowadzić grę szkolną.
J.Kosalla