Świętujemy

Urodziny Kopernika

10 lutego obchodziliśmy nasze szkolne święto, Urodziny Mikołaja Kopernika – naszego patrona. 19 lutego przypada 544 rocznica jego urodzin. Uczciliśmy ją urządzeniem stołu urodzinowego z tortem, świeczkami i balonami. W tle słyszeliśmy prezentację muzyczną o Koperniku. Oprócz tortu można było kupić inne dobre wypieki uczniów.
Była to doskonała okazja, żeby w tym dniu uczcić sukcesy naszych uczniów w konkursach, które niedawno odbyły się w naszej szkole. Na uroczystym apelu, po odśpiewaniu urodzinowej piosenki „ Happy Birthday” nagrodzone zostały klasy, które przygotowały najlepsze scenariusze lekcji wychowawczych o patronie szkoły, zwycięskie klasy w konkursie Tygodnia Języków Obcych, laureaci Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i uczniowie , którzy zajęli I miejsce w międzynarodowym Konkursie na logo Fundacji „Children off the Streets” z Los Angeles.
Imprezę uwieńczyła premiera spektaklu „Boże Zaułki” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej LOT, która kilka dni temu została uhonorowana pierwszą nagrodą na Przeglądzie Teatralnym w Głogówku.
Był to wspaniały akcent na zakończenie I półrocza!