Szkoła wolna od używek

Wielki sukces naszych uczniów

14 czerwca 2019 roku odbył się finał III edycji konkursu „Szkoła wolna od używek” realizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną odbył się w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.
Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym w ramach programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?”
Głównym jego celem jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu oraz zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.
Do konkursu zgłoszono 142 filmy.
Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk Głównego Inspektora Sanitarnego prof. Jarosława Pinkasa.
Film przygotowany przez uczniów II LO zdobył nagrodę za III miejsce w Polsce. Gratulujemy całej ekipie zaangażowanej w produkcję filmu pt. NIE DLA UŻYWEK