WIECZÓR POETYCKI

LISTOPADOWE MELANCHOLIE

,, … bo kiedy na drzewach żółkną liście, a świat spowija mglista zasłona wspomnień – powstają najpiękniejsze wiersze … ‘’
W dniu 26 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika miało miejsce szczególne wydarzenie artystyczne – Wieczór poetycki ,, Listopadowe melancholie”. Młodzi autorzy, wielbiciele poezji i nastrojowej muzyki spotkali się w ,, Paleciaku”, by podzielić się swoją pasją z rówieśnikami , rodzicami i nauczycielami.
Uczniowie : Laura Sporek, Maciej Wójtowicz ( klasa III C ), Kasia Rippel, Martyna Siwulec ( I D), Oliwia Drab – Gach ( I H), Grzegorz Helik ( II C) i Emanuel Jurczyszyn ( I A) czytali swoje wiersze i teksty znanych twórców przy akompaniamencie muzycznym – na flecie zagrała Natalia Noszka ( klasa II E), na skrzypcach – duet: Olga Szczerkowska ( II B) i Wiktoria Kerner ( I E ), poetyckie słowo ozdobiła nastrojowym akompaniamentem na pianinie Jolanta Kopeć ( klasa III C), a całości dopełniły piosenki w profesjonalnym wykonaniu Zuzanny Wójtowicz ( II B).
Nad całością przedsięwzięcia czuwała jego pomysłodawca i autorka scenariusza – Urszula Kałamarz, która przedstawiła zebranym kilka tekstów poetyckich swojego autorstwa.
Szczególne podziękowania dla Zuzi Goluch z klasy III B i Natalii Noszka za artystyczna inwencję w przygotowaniu scenografii, oraz dla Amelii Janic z klasy I G, której prace plastyczne można było podziwiać w trakcie Wieczoru.
W jesiennej scenerii opadających, kolorowych liści, kasztanów i przy blasku świec udało się nam zatrzymać na chwilę rozpędzone wskazówki zegara i uratować kilka kwadransów wyciszenia i dystansu wobec tempa współczesnego życia.
Dziękuję Wszystkim za udział w Wieczorze i pomoc w jego przygotowaniu – bez Was ten mój pomysł nie miałby szans na realizację.
Urszula Kałamarz