Wykłady na Uniwerytecie Opolskim

Filologia Angielska

13 grudnia 2017 roku grupa 23 uczniów z klasy IA, 1B i 1C uczestniczyła w wykładzie dr Marleny Marciniak o Wiliamie Szekspirze w Instytucie Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim. Przed prezentacją w języku angielskim uczniowie otrzymali quiz o znanym pisarzu i samodzielnie udzielali pisemnie odpowiedzi, aby później skonfrontować ich poprawność w czasie wykładu. Było to doskonałe ćwiczenie rozumienia tekstu mówionego i pisanego, okazja do poznania ciekawostek z życia znanego barda.
Po wykładzie młodzież została zaproszona na spotkanie z rzecznikiem rektora UO p. Maciejem Kochańskim. Była to bardzo cenna rozmowa motywująca uczniów do uczenia się, dokonywania mądrego wyboru studiów, żeby nie żałowali później swoich życiowych decyzji. Uczniowie poznali również zalety studiowania na UO.