Zajęcia terenowe

Arboretum w Raciborzu

18 maja 2018 roku uczniowie klasy 1B i 1E uczestniczyli w zajęciach terenowych w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Zajęcia umożliwiły poznawanie przyrody w naturalnym środowisku. Ze względu na niejednolite warunki środowiskowe, na stosunkowo niewielkim obszarze młodzież mogła zaobserwować dużą różnorodność zbiorowisk cechujących się odmiennym składem gatunkowym. Wzdłuż ścieżki dydaktycznej można było podziwiać stanowiska roślin chronionych, nauczyć się je rozpoznawać, natomiast ścieżka dendrologiczna umożliwiła zapoznanie z drzewami rodzimymi oraz obcego pochodzenia. Atrakcje arboretum i profesjonalizm prowadzącej zajęcia spowodowały włączenie wycieczki do raciborskiego arboretum do stałej listy zajęć terenowych z biologii dla klas biologicznych naszej szkoły.