2025/2026 - PLANOWANE KLASY
Na początek zachęcamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego
We wszystkich oddziałach trzy przedmioty rozszerzone realizowane będą od klasy pierwszej. Pierwszy i drugi przypisane są do profilu, trzeci przedmiot kandydat wybierze spośród proponowanych po przyjęciu do szkoły.
A. ODDZIAŁ MATEMATYCZNO-FIZYCZNY
Proponowane rozszerzenia:
I - matematyka
II - fizyka
III - chemia lub informatyka
Nauczane języki obce:
I - język angielski,
II - język francuski, język hiszpański lub język niemiecki
Proponowane zajęcia dodatkowe:
przedmioty dodatkowe : edukacja przez szachy (innowacja pedagogiczna) i informatyka stosowana
Możliwości kontynuowania kształcenia: W oddziale tym (w zależności od wybranego przedmiotu rozszerzonego) uczeń ma szansę przygotować się do studiów na wielu kierunkach technicznych
i ekonomicznych np.: architektura i urbanistyka, automatyka i robotyka, budownictwo, chemia, elektronika, energetyka, fizyka, informatyka, inżynieria środowiska, inżynieria systemów biotechnicznych, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, nanotechnologia, technologia chemiczna, transport, administracja, finanse i rachunkowość, ekonomia, logistyka czy zarządzanie.
Absolwenci tej klasy mogą studiować na kierunkach opartych przede wszystkim na matematyce
i jej praktycznym zastosowaniu przy rozwiązywaniu różnego typu problemów np. w zakresie gromadzenia
i przetwarzania informacji, programowania, przeprowadzania eksperymentów, czy inżynierii finansowej.
Po skończeniu takich studiów mogą pracować między innymi w instytucjach finansowych, towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach i instytucjach naukowych zajmujących się analizą różnorodnych danych, firmach produkujących specjalistyczny sprzęt pomiarowy, instytucjach administracji publicznej, branży IT, ośrodkach badania opinii publicznej.
Informacje uzupełniające istotne dla uczniów kształcących się w oddziale: Profil dedykowany jest tym, którzy lubią matematykę, informatykę, fizykę i chemię, a oprócz tego są ciekawi rozwiązywania problemów matematycznych i fizycznych. Matematyka kształci analityczne i logiczne myślenie niezbędne we współczesnym świecie w każdej dziedzinie życia, fizyka i chemia tłumaczą wiele zjawisk, pomagają zrozumieć otaczający nas świat a informatyka jest w dzisiejszych czasach niezbędnym narzędziem w rozwiązywaniu wielu problemów i zarządzaniu wieloma procesami.
W tej klasie będziesz mogła/mógł:
- Uczestniczyć w warsztatach matematycznych, wyjazdach na uczelnie na ciekawe wykłady i zajęcia,
- Realizować projekty z zakresu przedsiębiorczości i informatyki –„Zwolnieni z teorii”, „Elektronika, by żyło się łatwiej”;
- Realizować swoje pasje uczestnicząc w konkursach i turniejach, matematycznych, fizycznych i informatycznych między innymi: Mała Olimpiada Matematyczna, Matematyka bez granic, Kangur, drużynowe zawody Nabój z fizyki i matematyki, konkursach organizowanych przez uczelnie wyższe np. „Be quick and win”. Międzyszkolny Turniej Fizyczny, Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne, Nucleo;
- Rozwiązywać zadania na platformie matematycznej i sam się sprawdzać czy Twój poziom wiedzy Cię zadowala;
- Ćwiczyć umysł na wysokim poziomie, dowodzić, analizować, argumentować i rozwiązywać zadania o różnym stopniu trudności z matematyki, fizyki oraz informatyki;
- Nauczyć się programować w kilku językach programowania C++/Python/PHP/JavaScript/SQL;
- Poznać nowe technologie (LaTeX, druk 3D, mikrokomputery, Wolfram, sterowanie dronami);
- Poznać różne systemy operacyjne (Linux, Windows).
B. ODDZIAŁ BIOLOGICZNO-CHEMICZNY Z ELEMENTAMI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Proponowane rozszerzenia:
I - biologia;
II - chemia;
III - matematyka lub język angielski.
Nauczane języki obce:
I - język angielski,
II - Język francuski, język hiszpański lub język niemiecki
Proponowane zajęcia dodatkowe:
przedmiot dodatkowy : biologia w praktyce, chemia w praktyce pierwsza pomoc przedmedyczna.
Możliwości kontynuowania kształcenia: O ddział ten pozwoli Ci kontynuować naukę na wielu kierunkach medycznych, tj.: lekarski, lekarsko-dentystyczny, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, elektrokardiologia, farmacja, analityka medyczna, analityka weterynaryjna, genetyka sądowa, organizacja i ekonomika ochrony zdrowia, przyrodniczych, tj.: astronomia, biologia, biotechnologia, biocybernetyka i inżynieria biomedyczna, biologia kryminalistyczna, mikrobiologia, neurobiologia, ochrona środowiska, biologia człowieka, biologia medyczna, biologia kryminalistyczna, biotechnologia medyczna, behawiorystyka zwierząt, stosowana psychologia zwierząt, biochemia, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, biofizyka, bioinformatyka i biologia systemów, bioinżynieria, psychologicznych, tj.: psychologia, psychokryminalistyka, psychologia w biznesie, kognitywistyka, psychologia w zarządzaniu, terapia zajęciowa, doradztwo i coaching, rolniczych, tj.: rolnictwo, leśnictwo, ogrodnictwo, zootechnika, weterynaria, agrobiologia, agrobiznes, agroturystyka, chemicznych, tj.: chemia, chemia medyczna, chemia materiałów, technologia chemiczna, aparatura chemiczna, modelowanie i projektowanie procesów chemicznych, krystalografia, spektroskopia i wiele innych.
Informacje uzupełniające istotne dla uczniów kształcących się w oddziale:
Ucząc się w tym oddziale zyskasz:
- Solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego pod okiem czynnych egzaminatorów OKE we Wrocławiu.
- Podstawy merytoryczne do kontynuowania nauki na wielu kierunkach studiów.
- Umiejętność korzystania z różnorodnych zasobów wiadomości i krytycznego odnoszenia się do dostępnych źródeł informacji.
- Umiejętność posługiwania się podstawowymi technikami laboratoryjnymi oraz poznasz metody badawcze związane z obserwacjami (także tymi w terenie) i doświadczeniami.
- Przygotowanie do samodzielnego, jak i zespołowego rozwiązywania problemów badawczych, a także wykształcisz umiejętności krytycznej analizy i interpretacji zebranych danych, dyskusji na temat wyników doświadczeń i obserwacji oraz wnioskowania.
- Zrozumiesz wiele zjawisk i procesów rządzących otaczającą Cię przyrodą, dlatego uwrażliwisz się na racjonalne gospodarowanie zasobami przyrody i konieczność ich ochrony.
W tej klasie będziesz mogła/mógł:
- Zrozumieć zjawiska i procesy biologiczne, chemiczne na różnych poziomach organizacji życia.
- Zrozumieć i reagować na zmiany zachodzące w środowisku.
- Rozwijać ciekawość poznawczą poprzez rozwiązywanie problemów biologicznych czy chemicznych metodami badawczymi, takimi jak eksperyment czy obserwacja w dobrze wyposażonych pracowniach.
- Realizować część zajęć na uczelniach, z którymi współpracujemy: Uniwersytet Opolski, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Śląska.
- Uczyć się w terenie podczas wycieczek czy warsztatów przyrodniczych.
- Realizować projekty edukacyjne o charakterze przyrodniczym.
- Uczestniczyć w wielu konkursach, mistrzostwach i olimpiadach.
- Poszerzać wiedzę z zakresu interesujących Cię zagadnień związanych z kierunkiem wymarzonych studiów.
- Nabywać umiejętności prawidłowego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
- Nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie i rozwinąć umiejętność pracy w zespole działając w Szkolnej Drużynie Ratowniczej lub Szkolnym Klubie PCK.
- Pomagać osobom w kryzysowych sytuacjach organizując: Dni Dawcy czy projekt #Komórkomania z DKMS (jesteśmy Szkołą z Życiem), zbiórki krwi z RCKiK w Opolu, akcyjne zbiórki żywności.
C. ODDZIAŁ JĘZYKOWY
Proponowane rozszerzenia:
I - język polski
II - język angielski
III - Język hiszpański lub geografia
Nauczane języki obce:
I - język angielski,
II - Język francuski lub język hiszpański
Proponowane zajęcia uzupełniające/dodatkowe:
przedmioty dodatkowe - kultura hiszpańskojęzyczna/kultura krajów francuskojęzycznych, popkultura anglosaska.
Możliwości kontynuowania kształcenia: Ukończenie klasy językowej otwiera przed absolwentami szerokie perspektywy edukacyjne i zawodowe. Biegła znajomość języków obcych to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach – od międzynarodowego biznesu, przez dyplomację, aż po turystykę i naukę.Po ukończeniu tej klasy możesz kontynuować naukę na kierunkach: filologicznych i językowych – np. filologia angielska, amerykanistyka, romanistyka, iberystyka, lingwistyka stosowana, tłumaczenia specjalistyczne, h umanistycznych – np. kulturoznawstwo, etnologia, dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe, s połecznych i prawniczych – np. prawo, politologia, administracja międzynarodowa, g eograficznych i turystycznych – np. geografia, kartografia, oceanografia, turystyka i rekreacja. Możesz także podjąć studia na uczelniach zagranicznych w krajach anglo-, hiszpańsko- i francuskojęzycznych!
Informacje uzupełniające istotne dla uczniów kształcących się w oddziale:
Ta klasa jest dla Ciebie, jeśli:
- pasjonujesz się językami obcymi i chcesz swobodnie porozumiewać się w różnych sytuacjach,
- interesuje Cię kultura i historia krajów anglo-, hiszpańsko- i francuskojęzycznych,
- planujesz studia zagraniczne lub karierę międzynarodową,
- chcesz rozwijać swoje kompetencje komunikacyjne w mowie i piśmie.
- lubisz pracować w międzynarodowym środowisku i marzysz o podróżach.
Dzięki nauce w tym oddziale zyskasz biegłą znajomość języków obcych, przydatną w każdej dziedzinie życia, umiejętność płynnego komunikowania się w językach obcych, nie tylko w teorii, ale i w praktyce, możliwość podjęcia studiów w Polsce i za granicą, rozwój w międzynarodowym środowisku, większą pewność siebie i otwartość na świat, atrakcyjne perspektywy zawodowe w kraju i za granicą. Języki otwierają drzwi do świata! W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to nie tylko umiejętność – to przewaga! Podróże, międzynarodowe studia, kariera w globalnych firmach – wybierając profil językowy, inwestujesz w swoją przyszłość!
W tej klasie będziesz mogła/mógł:
- Uczestniczyć w zajęciach językowych prowadzonych metodami aktywnej komunikacji, co da ci możliwość praktycznego używania języka obcego w życiowych sytuacjach;
- Rozwijać umiejętności językowe z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych
- Wykorzystać umiejętności językowe podczas realizacji projektów eTwinning
- Realizować grupowe projekty edukacyjne z zakresu kultury i cywilizacji krajów francuskojęzycznych i hiszpańskojęzycznych z możliwością wyjazdu do Francji i Hiszpanii;
- Zdawać egzamin i uzyskać międzynarodowy certyfikat DELF, poświadczający znajomość języka francuskiego na różnych poziomach, DELE (język hiszpański) i First Certificate (język angielski);
- Współpracować z uczelniami wyższymi
C. ODDZIAŁ PEDAGOGICZNO-TEATRALNY
Proponowane rozszerzenia:
I - język polski
II - wiedza o społeczeństwie
III - język angielski lub geografia
Nauczane języki obce:
I - język angielski,
II - Język francuski, język hiszpański lub język niemiecki
Proponowane zajęcia uzupełniające/dodatkowe:
przedmioty dodatkowe: podstawy psychologii, warsztaty teatralne
Możliwości kontynuowania kształcenia: Po ukończeniu tej klasy można kontynuować naukę na kierunkach:
pedagogicznych – np. pedagogika (różne specjalizacje: przedszkolna, wczesnoszkolna, resocjalizacyjna, specjalna, opiekuńczo-wychowawcza), pedagogika teatru, animacja kultury, teatralnych i artystycznych – np. aktorstwo, reżyseria, dramaturgia, scenografia, teatrologia, edukacja artystyczna w zakresie sztuki teatru, filologicznych i humanistycznych – np. filologia polska (specjalizacja nauczycielska, teatroznawcza, animacja kultury), kulturoznawstwo, historia sztuki, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także : filologia angielska, lingwistyka stosowana, tłumaczenia specjalistyczne, międzynarodowe stosunki kulturalne, psychologicznych i socjologicznych – np. psychologia, psychologia twórczości, socjologia kultury, społecznych i prawniczych: prawo, politologia, stosunki międzynarodowe, administracja, zarządzanie kulturą.
Informacje uzupełniające istotne dla uczniów kształcących się w oddziale:
Ta klasa jest dla Ciebie, jeśli interesujesz się teatrem, literaturą i sztuką , chcesz rozwijać swoje zdolności aktorskie, interpretacyjne i kreatywne, lubisz pracę z ludźmi i myślisz o przyszłości w pedagogice, animacji kultury lub edukacji artystycznej , fascynuje Cię psychologia, komunikacja i rozwój osobisty, chcesz uczyć się poprzez działanie i doświadczenie, nie tylko teorię.
To idealny wybór dla przyszłych aktorów, reżyserów, animatorów kultury, pedagogów, nauczycieli i artystów ! Na koniec edukacji zyskasz świadomość własnego głosu, ciała i emocji, umiejętność pracy w grupie i prowadzenia zajęć z innymi, doświadczenie w tworzeniu spektakli i projektów artystycznych, przygotowanie do studiów humanistycznych, artystycznych i pedagogicznych, większą pewność siebie, kreatywność i umiejętność wyrażania siebie.
To więcej niż zwykła klasa – to przestrzeń do twórczego rozwoju!
W tej klasie będziesz mogła/mógł:
- Rozwijać swoje umiejętności aktorskie – dzięki warsztatom teatralnym nauczysz się świadomie używać ciała, głosu i emocji na scenie. Poznasz podstawy improwizacji, techniki aktorskie i sposoby budowania postaci scenicznej.
- Brać udział w spektaklach i projektach artystycznych – od czytania dramatów, przez analizę scenariuszy, aż po realizację własnych etiud i spektakli. Będziesz mieć okazję współtworzyć spektakle szkolne oraz brać udział w wydarzeniach kulturalnych..
- Poznać pedagogikę teatru – nauczysz się, jak wykorzystywać metody teatralne w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, jak prowadzić warsztaty teatralne oraz jak teatr może wspierać rozwój osobisty i społeczny.
- Zdobyć umiejętności pedagogiczne – dzięki zajęciom z pedagogiki dowiesz się, jak skutecznie pracować z grupą, jak rozwijać potencjał innych i jak wykorzystywać teatr jako narzędzie edukacyjne.
- Zorganizować wydarzenie kulturalne – dowiesz się, jak krok po kroku przygotować spektakl, festiwal, spotkanie autorskie lub projekt artystyczny, a także jak zdobywać fundusze na działania kulturalne.
- Rozwinąć umiejętności społeczne – nauczysz się skutecznej komunikacji, pracy w zespole i radzenia sobie w trudnych sytuacjach interpersonalnych.
- Zgłębiać literaturę i teatr – poznasz klasykę i współczesność dramatu, będziesz analizować teksty literackie i teatralne, ucząc się interpretacji w kontekście sceny i pedagogiki.
- Zdobyć pewność siebie i odwagę do działania – teatr uczy nie tylko pracy na scenie, ale i w życiu. Dzięki tej klasie będziesz lepiej radzić sobie z wystąpieniami publicznymi, prezentacjami i autoprezentacją.
TERMINY REKRUTACJI
TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO NA ROK SZKOLNY 2025/2026
Terminy składania wniosków i dokumentów do szkół ponadpodstawowych
- od 12 maja 2025 r. do 16 czerwca 2025 r. do godziny 15:00 - złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna)
- od 27 czerwca 2025 r. do 8 lipca 2025 r. do godziny 15:00 - uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje
UWAGA! Wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.
do 10 lipca 2025 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczanych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.
- do 10 lipca 2025 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym okoliczności zweryfikowanych przez wójta (burmistrza lub prezydenta) wskazanych w oświadczeniach
- 14 lipca 2025 r. - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
- od 14 lipca 2025 r. do 16 lipca 2025 r. do godziny 14:00 - potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej
- 17 lipca 2025 r. do godziny 14:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
- do 21 lipca 2025 r. - wystąpienie do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
- do 3 dni od dnia wystąpienia o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia - sporządzenie przez komisję rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia.
- do 3 dni od otrzymania uzasadnienia odmowy przyjęcia - wniesienie do dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
- do 3 dni od wniesienia podania - Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
REKRUTACJA ELEKTRONICZNA
System naboru do szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego znajduje się na stronie https://opolskie.edu.com.pl . Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje, a postępując zgodnie z instrukcją wypełnisz swój wniosek o przyjęcie do szkoły.
UWAGA! Są trzy możliwości dostarczenia wniosku do szkoły pierwszego wyboru:
- Wypełniony wniosek można złożyć elektronicznie korzystając z profilu zaufanego. Istnieje możliwość dołączenia załączników.
- Wydrukowany i podpisany (przez kandydata oraz co najmniej jednego rodzica/opiekuna prawnego) wniosek o przyjęcie do szkoły, oraz wymagane załączniki, można składać elektronicznie w postaci skanu na adres: rekrutacja@lo2kk.edu.pl. Adres ten zostanie uruchomiony 12 maja 2025 roku.
- Wydrukowany i podpisany (przez kandydata oraz co najmniej jednego rodzica/opiekuna prawnego) wniosek o przyjęcie do szkoły, oraz wymagane załączniki można dostarczyć do szkoły osobiście do sekretariatu bądź skrzynki pocztowej znajdującej się przy wejściu głównym (od strony ul. Matejki)
WARUNKI PRZYJĘCIA DO II LO
Wszystkie informacje dotyczące warunków przyjęcia do szkoły znajdują się w regulaminie rekrutacji na rok szkolny 2025/2026.
ZASADY PRZELICZANIA ocen i wyników na punkty
Zasady przeliczania wyników egzaminu zewnętrznego na punkty
Wyniki egzaminu ósmoklasisty , wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:
• języka polskiego – kandydat może otrzymać maksymalnie 35 pkt (100%x0,35)
• matematyki - kandydat może otrzymać maksymalnie 35 pkt (100%x0,35)
• języka obcego nowożytnego – kandydat może otrzymać maksymalnie 30 pkt (100%x0,3)
Zasady przeliczania na punkty ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
Oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych wyrażone w stopniu przyznaje się punkty następująco:
• celujący - 18 punktów
• bardzo dobry - 17 punktów
• dobry - 14 punktów
• dostateczny - 8 punktów
• dopuszczający - 2 punkty
Przedmioty wybrane dla planowanego oddziału:
• Biologiczno-chemiczny - 2 z najwyższą punktacją spośród: biologia, chemia, język angielski,
Zasady przeliczania na punkty osiągnięć wpisanych na świadectwie
- Za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem, przyznaje się 7 punktów.
- W przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu, przyznaje się 3 punkty.
- W przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia w tych zawodach, z tym, że maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.
1) Za uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) tytułu laureata konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) tytułu finalisty konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
2) Za uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym albo ogólnopolskim, przeprowadzanym zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty
(Dz. U. z 2022 r. poz. 2230), zwanej dalej „ustawą o systemie oświaty”:
a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) tytułu laureata konkursu interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) tytułu finalisty konkursu interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
3) Za uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:
a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
d) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów,
e) tytułu laureata konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
f) tytułu finalisty konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 3 punkty;
4) Za uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim, przeprowadzanym zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 6 ustawy o systemie oświaty:
a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
b) dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
c) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów,
d) tytułu laureata konkursu interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
5) uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy innych niż wymienione w pkt 1–4, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu:
a) międzynarodowym – przyznaje się 4 punkty,
b) krajowym – przyznaje się 3 punkty,
c) wojewódzkim – przyznaje się 2 punkty,
d) powiatowym – przyznaje się 1 punkt.
Zgodnie z Zarządzeniem Kuratora Oświaty ustala się miejsca uznane za wysokie na szczeblu:
1. międzynarodowym – 1,2,3, 4, 5, 6 miejsce
2. krajowym – 1,2,3, 4, 5 miejsce
3. wojewódzkim – 1,2, 3 miejsce
4. powiatowym – 1, 2 miejsce
WYKAZ OLIMPIAD I KONKURSÓW
Zarządzenie nr 33 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 10 grudnia 2024 r. w sprawie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2024/2025 w województwie opolskim. TUTAJ
Zarządzenia nr 8 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2025 r. zmieniające zarządzenie nr 33 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 10 grudnia 2024 r. w sprawie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2024/2025 TUTAJ
DZIEŃ OTWARTY II LO
Zapraszamy na Dzień Otwarty II LO - 15 maja 2025 roku o godz. 16:00 - PIKNIK RODZINNY.
Uczniowie klas ósmych zainteresowani podjęciem nauki w naszej szkole będą mogli wziąć udział w lekcjach przygotowanych specjalnie dla nich w dniach 26-28 maja 2025 r. . Wszelkie informacje przekażemy już wkrótce szkolnym doradcom zawodowym.