Forum Równoważnik

W dniu 9 października 2023r. uczennice II LO pod opieką p. Bartosza Tracza wzięły udział w wielkim Forum podsumowującym projekt Równoważnik realizowany przez Fundację Laboratorium Zmiany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Spotkanie w formie world cafe z ekspertami i ekspertkami antydyskryminacyjnymi dało możliwość zaprezentowania wyników wspólnej pracy, wymiany wiedzy i dobrych praktyk dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji w środowisku szkolnym, a jednocześnie było wspaniałym źródłem inspiracji  do dalszej pracy. Ponadto zespół projektowy opracował specjalną „wyprawkę”, zawierającą szczegółową instrukcję wprowadzania standardów i przekazywania dobrych praktyk przeciwdziałania dyskryminacji. Jest to praktyczne narzędzie, które może wspierać we wdrażaniu tych elementów w ich własnym otoczeniu. Uczestnicy spotkali się również z Kolbrún Hrund Sigurgeirsdóttir, ekspertką z Equality School of Reykjavík, która opowiedziała o tym, jak wygląda dbanie o równość płci w islandzkich szkołach.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w działania w ramach projektu i trzymamy kciuki za realizację kolejnych pomysłów.

Hej!

System shutdown

substr(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in file /home/lo2kk/domains/lo2kk.edu.pl/public_html/config/init.php on line 52