Mała historia wielkiej przyjaźni

„ Bajo el mismo sol”, czyli pod tym samym słońcem.

Od roku 2016 nasze liceum współpracuje z liceum IES Luis García Berlanga  San Juan w Alicante.

Nasza edukacyjno – kulturowa wymiana z liceum hiszpańskim obejmuje nie tylko wymianę doswiadczeń edukacyjnych, poznawanie kultury  i życia społeczeństw obu państw, ale także wspólne projekty związane z ekologią i szeroko pojętą ochroną środowiska.

Uczniowie i nauczyciele obydwu szkół  doskonale się rozumieją i dobrze współpracują w różnych dziedzinach stosując innowacyjne sposoby prowadzenia zajęć.

Poza zajęciami lekcyjnymi prowadzonymi w języku angielskim i hiszpańskim, uczniowie opracowują założenia kolejnych projektów ekologicznych,  współzawodniczą w dyscyplinach sportowych, konkursach fotograficznych i filmowych  , tworzą wspólne programy artystyczne, świetnie się bawią a przede wszystkim nawiązują bezcenne przyjaźnie.

W tym roku szkolnym w dniach 03.10- 10.10 22 , po przerwie spowodowanej pandemią, delegacja uczniów i nauczycieli z liceum IES LGB San Juan w Alicante ponownie odwiedziła nasza szkołę i jak zawsze był to piękny , twórczy i niezpomniany tydzień naszej współpracy.

Amigos para siempre!

23.10.2022

Hej!

System shutdown