Narodowe Święto Niepodległości

104 lata temu Polska 🇵🇱 odzyskała niepodległość i powróciła na mapy świata po 123 latach zaborów. W naszej szkole dla uczczenia pamięci o tym ważnym wydarzeniu przeprowadziliśmy grę szkolną NIEPODLEGŁA. Drużyny klas pierwszych po rozwiązaniu testu historycznego miały do rozszyfrowania wiadomość (by wspomnieć i uczcić szyfrantów doby wojny polsko-bolszewickiej, III Powstania Śląskiego - ich siedziba to pałac w Sławięcicach i polskich matematyków ENIGMY). Odczytanie wiadomości to kolejne zadanie - trzeba udać się do gabinetu polonistycznego (w naszym liceum jest ich jednak kilka!) i oto jest - i kolejne zadanie: po podanych fragmentach tekstu należy wskazać ich autora i tytuł utworu (H.Sienkiewicz "Rodzina Połanieckich", "Ogniem i mieczem" i "Quo vadis") Ostatecznie grę wygrywają uczniowie klasy IB Kacper, Sebastian i Bartek GRATULACJE! Konkurencję plastyczną wygrywa uczennica klasy IC Julia -GRATULACJE. Pani dyrektor Katarzyna Arciszewska-Stępień wręczyła laureatom pierwszych miejsc nagrody (ogromne brawa dla Rady Rodziców!)....i przyszedł czas na strawę dla ciała dla wykończonych intelektualnymi potyczkami zawodników...i tutaj wielkie podziękowania dla autorów owych arcydzieł sztuki cukierniczej Rodziców i Uczniów - jak mówili zajadający się słodkościami "było pyszne"!

Bardzo dziękuję tym, którzy pomogli tę grę w tym roku przeprowadzić: klasie IID (logistyka), jury uczniowskiemu - Emilia i Adam! Jeszcze raz dziękuję i spotykamy się na NIEPODLEGŁEJ za rok!

Jadwiga Kosalla

Cała społeczność szkolna uczciła również Narodowe Święto Niepodległości wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Hej!

System shutdown

substr(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in file /home/lo2kk/domains/lo2kk.edu.pl/public_html/config/init.php on line 52